POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Dobry występ w MŚ i złoty medal MPJ celami Mistrza Europy Juniorów Ksawerego Ignasiaka

W COS OPO w Spale trwa zgrupowanie wszystkich reprezentacji Polski, od kadetów do seniorów. Wśród trenujących jest Mistrz Europy Juniorów wagi -60kg Ksawery Ignasiak. - W tym sezonie moimi głównymi celami są dobry występ w Mistrzostwach Świata i złoty medal w Mistrzostwach Polski Juniorów – mówi 18-letni judoka.

Biało-Czerwoni rozpoczęli sezon na wspólnym obozie. To świetny pomysł, który sprawdził się już w poprzednich latach, kiedy również razem trenowali kadeci, juniorzy, młodzieżowcy i seniorzy.

- Po treningach w Spale wracam do macierzystego klubu Conrad Gdańsk, a 4 lutego wystąpię w Pucharze Polski Juniorów w Warszawie. Mam nadzieję, że niewiele miesiąc później wywalczę złoto na Mistrzostwach Polski U21 w Poznaniu. Rok temu w półfinale w Rybniku przegrałem z Antonem Kleinosem, późniejszym zwycięzcą zawodów – powiedział Ksawery Ignasiak.

Gdańszczanina czekają jeszcze 2 lata startów w juniorach, ale oczywiście będzie próbował swoich sił także w kategorii młodzieżowców i seniorów.

- W tym momencie w Spale trenujemy z seniorami i juniorami młodszymi. To jest czas na randori, potrzeba jak najwięcej walk, by złapać czucie. Po takim obozie łatwiej wejść w sezon startowy ze względu na liczbę stoczonych pojedynków – przyznał reprezentant Polski.

W połowie kwietnia (15-16) nasi judocy będą rywalizować w Pucharze Europy Juniorów w Poznaniu, zaś Mistrzostwa Europy odbędą się we wrześniu (7-9) w Hadze, a Mistrzostwa Świata w październiku (4-8) w Coimbrze.

Przed Ksawerym Ignasiakiem wyzwanie w postaci walki w obronie tytułu Mistrza Europy. - Liczę również, że z jak najlepszej strony pokażę się na MŚ w Portugalii. To byłby mój absolutny debiut w turnieju tej rangi – stwierdził triumfator ubiegłorocznego PEJ w Banja Luce. W 2022 roku walczył też np. w seniorskim European Open w Warszawie.