POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Drużynowe Mistrzostwa Polski Województw - droga po medal Igrzysk w Tokio 2020

Sukcesem sportowo-organizacyjnym zakończyły się przeprowadzone w ten weekend w Warszawie-Wesołej pierwsze w historii krajowego judo Drużynowe Mistrzostwa Polski Województw. Turniej zespołów mieszanych rozegrany został w hali przy ul. Klimatycznej 1.

- Droga po medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio - taki cel przyświecał organizatorom DMP Województw w Wesołej. Od tego roku rywalizacja tzw. mikstów (w składzie sa 3 zawodniczki i 3 zawodników) znajduje się w programie Mistrzostw Świata Seniorów, a w 2020 roku zadebiutuje w zawodach olimpijskich w stolicy Japonii.

- To nowa konkurencja, która daje szansę na walkę o podium - podkreślali uczestnicy turnieju oraz trenerzy poszczególnych zespołów.

Mistrzostwa Województw miały świetną oprawę, zgromadzeni kibice mogli oglądać powtórki walk i poszczególnych akcji na telebimie. Organizacja zawodów i poziom sportowy były na wysokim poziomie. Krótką relację z turnieju przeprowadziła telewizja TVP 3 Warszawa.

- Najlepsze drużyny otrzymały nagrody finansowe, zaś fani judo - nagrodę w postaci świetnych pojedynków i wielkich emocji na tatami. W zwycięskiej drużynie seniorów ze Śląska występowały między innymi Anna Borowska (Drużynowa Wicemistrzyni Świata oraz Mistrzyni i Wicemistrzyni Europy) i Beata Pacut (aktualna Drużynowa Wicemistrzyni Europy).

Polski Związku Judo już zapowiedział, że kolejna edycja Drużynowych Mistrzostw Polski Województw odbędzie się na początku grudnia 2018 roku. Spodziewany jest udział jeszcze liczniejszy udział judoczek i judoków z całego kraju.

W Wesołej w seniorach zwyciężył Śląsk, w juniorach - Mazowsze (II), w juniorach młodszych - Dolny Śląsk, w młodziczkach - Śląsk, w młodzikach - Mazowsze (I).

- Młodzi zawodnicy mieli okazję na tych samych zawodach podpatrywać reprezentantów Polski seniorów, którzy zdobywają medale na największych imprezach światowych i europejskich. To także kolejny plus takich imprez mikstów. Poza tym bardzo ważny jest team spirit - Polacy podczas wielu turniejów pokazywali jak należy wspierać się w judo.