POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Drużynowe MP Województw: złote medale dla Mazowsza i Śląska

Reprezentacja Mazowsza wśród młodzików i juniorów młodszych (zespoły mieszane) oraz reprezentacja Śląska w rywalizacji młodziczek – to zwycięzcy Drużynowych Mistrzostw Polski Województw, które odbyły się w podwarszawskim Józefowie.

Zmagania mikstów w juniorach młodszych (kadetach) były niesamowicie zacięte i wyrównane, a każda z drużyn odniosła po jednym zwycięstwie i poniosła po jednej porażce.

- W poszczególnych meczach Mazowsze pokonało Śląsk 5:1 i przegrało z Pomorskim 2:4, zaś Śląsk wygrał z Pomorskim 4:3 po dodatkowej 7 walce. W tej sytuacji o kolejności w tabeli zadecydowały małe punkty – mówił Jarosław Wołowicz, kierownik mistrzowskich zawodów w Józefowie.

W młodziczkach Województwo Śląskie I pokonało Podkarpackie, Mazowieckie i Śląskie II. Srebro dla Województwa Mazowieckiego, które zanotowało dwie wygrane, a brąz dla drużyny Województwa Podkarpackiego.

W turnieju młodzików sześć zespołów zostało podzielonych na dwie grupy. Najlepsze okazały się Województwo Mazowieckie I i Lubelskie w pierwszej oraz Śląskie i Mazowieckie II w drugiej. W półfinałach Mazowsze I pokonało Mazowsze II, zaś Śląsk triumfował w pojedynku z Lubelszczyzną. W finale Mazowsze okazało się lepsze od Śląska. W zawodach brały udział też ekipy: Województwa Śląskiego II i Łódzkiego.