Eliza Wróblewska brązową medalistką Młodzieżowych Mistrzostw Europy!

Po wczorajszym znakomitym występie i złotym medalu Angeliki Szymańskiej (-63kg), dzisiaj na podium Młodzieżowych Mistrzostw Europy stanęła Eliza Wróblewska (-70kg). Reprezentantka Polski wywalczyła brąz w Budapeszcie.

Tydzień temu Eliza Wróblewska bardzo dobrze spisała się w Paryżu, gdzie zdobyła dwa srebrne medale Mistrzostw Świata Wojskowych - indywidualnie i drużynowo. Zawody na Węgrzech zaczęła od zwycięstw z Rosjanką Darią Khramoikiną i Serbką Jovaną Bunczić.

Polka przegrała w ćwierćfinale z Włoszką Martiną Esposito (sięgnęła po złoto), ale wygrała w walce repesażowej z Izraelką Shaked Amihai i o brąz z Gruzinką Mariam Tchanturią.

Eliza Wróblewska (Akademia Judo Poznań) jest aktualną Mistrzynią Polski kat. -70kg, a Angelika Szymańska (Olimpijczyk Włocławek) Wicemistrzynią Polski kat. -63kg.

Na 7 pozycji w MME U23 sklasyfikowany został Wicemistrz Polski w wadze -90kg Sebastian Ołdak (Arcus Warszawa). W sobotnich pojedynkach pokonał Białorusina Aliaksandra Sidoryka i Ukraińca Stanislava Gunchenko, a następnie przegrał w ćwierćfinale z Toni Mileticiem z Bośni i Hercegowiny i w repesażu z Serbem Darko Brasnjoviciem.

6-osobowa reprezentacja Polski wraca z Młodzieżowych Mistrzostw Europy z dwoma medalami. Wcześniej w tym roku Mistrzynią Europy Seniorek została Beata Pacut (-78kg). Brązowe medale Mistrzostw Europy Juniorów wywalczyli Michał Jędrzejewski (-100kg) i Wojciech Kordyalik (+100kg), a Mistrzostw Europy Kadetów - Wiktoria Ślązok (-48kg), Daniela Badura (-57kg) i Dawid Szulik (-73kg).