Emilia Bielawska najlepsza w Pucharze Europy w Rydze

Emilia Bielawska (-57kg), tak jak wczoraj Franciszek Michalak (-55kg), zwyciężyła w Pucharze Europy Kadetów w Rydze. Łącznie polscy judocy wywalczyli 8 medali i zajęli 3 miejsce w klasyfikacji medalowej.

W finale Emilia Bielawska wygrała z Izraelką Hili Zakroisky, a w półfinale z Marią Jesionek (złota i srebrna medalistka PE w Fuengiroli i Zagrzebiu), która sięgnęła po brąz w łotewskich zawodach. Obie Polki odniosły w niedzielę po 4 zwycięstwa, z tym że Emilia Bielawska była niepokonana.

W wadze +70kg w stawce trzech zawodniczek Zuzanna Banaszewska zajęła 2 miejsce.

Brązowe medale dziś zdobyli: Marcin Walenciak (-90kg), Maria Jesionek (-57kg), Julia Szymaniak i Wiktoria Witkowska (obie -70kg).

Na 5 lokatach uplasowali się: Michał Walenciak (-90kg) i Jakub Roszak (+90kg).

W sobotę na podium stanęło dwóch polskich zawodników: Franciszek Michalak – złoto i Jakub Golędzinowski (-66kg) – brąz.