European Cup Hopes U15: jedenaście medali Polaków w Bielsku-Białej

11 medali – 5 srebrnych i 6 brązowych – zdobyli reprezentanci Polski w pierwszym dniu nowego cyklu zawodów - Pucharu Europy U15 (European Cup Hopes) w Bielsku-Białej.

W sobotę dziewczęta rywalizowały w 5 kategoriach wagowych (od -36kg do -52kg), a chłopcy we 4 (od -38kg do -50kg).

Po srebro sięgnęli: srebro Maria Marczak -40kg, Iga Pietrasik -44kg, Karolina Kononiuk -52kg, Piotr Kowalczuk -46kg, Wojciech Drąg -50kg, zaś brązowe krążki wywalczyli: brąz Aleksandra Zielińska -40kg, Maja Borowiec -44kg, Oliwia Pieloch -48kg, Hanna Kolondra -48kg, Maja Komander -52kg, Filip Jurkowski -50kg.

Wśród medalistek była m.in. Hanna Kolondra, młodsza siostra Jana Kolondry, bardzo dobrze spisującego się w Pucharach Europy Kadetów. W dzisiejszym turnieju wygrała 4 z 5 walk.

W finale najbliżej zwycięstwa była Iga Pietrasik; uległa po 5-minutowym pojedynku Ukraince Valerii Shulzhenko.

W niedzielę wystąpią judoczki w kategoriach od -57kg do +70kg oraz judocy od -55kg do +73kg). Dzisiaj trenowali oni pod okiem medalistek Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata, Japonki Misato Nakamury i Francuzki Automne Pavia. Znakomite zawodniczki poprowadziły seminaria dla roczników 2010 i 2011.

Oficjalna nazwa zawodów to European Judo Hopes Cup & Technical Session Kodokan Experts.