European Judo Open: Kinga Wolszczak i Sebastian Ołdak brązowymi medalistami

Wczoraj niewiele zabrakło do podium Annie Dąbrowskiej (-63kg), a w niedzielę brązowe medale w turnieju European Judo Open w hiszpańskiej Maladze zdobyli Kinga Wolszczak (+78kg) i Sebastian Ołdak (-90kg).

Tydzień po swoich 20 urodzinach Kinga Wolszak pokonała w ćwierćfinale Hiszpankę Martę Anton Elias, a w półfinale przegrała z późniejszą złotą medalistką Francuzką Valentine Marchand. W walce o brązowy medal wrocławianka wygrała z Hiszpanką Nisrin Bousbaa Dab.

Kinga Wolszczak powtórzyła sukces z maja z Zagrzebia. Z kolei podczas wrześniowych Mistrzostw Europy Juniorek zajęła 5 lokatę w Luksemburgu.

Natomiast 22-letni Sebastian Ołdak zwyciężył w pojedynkach z Hiszpanem Gorką Peną Arambaari i Niemcem Hugo Murphym. W ćwierćfinale uległ Francuzowi Armannowi Khalatianowi, zaś w rywalizacji o brąz judoka z Warszawy był lepszy od Estończyka Klena Kristofera Kaljulaida.

W European Judo Open w Maladze startowało 10 reprezentantów Polski. Dla kilkorga z nich zawody w Hiszpanii były ostatnim sprawdzianem przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Europy U23 w Budapeszcie w dniach 5 – 7 listopada.