POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

European Open: Polacy wystartują w Bułgarii i Portugalii

13 polskich judoków z zaplecza kadry olimpijskiej oraz z młodzieżowej reprezentacji wystąpi w najbliższy weekend (1-2 lutego) w zawodach European Open w bułgarskiej Sofii i portugalskim Odivelas.

W turnieju w Sofii wystąpi ok. 250 zawodników z 33 krajów, a naszą drużynę narodową reprezentować będą -73kg Adam Stodolski, -81kg Paweł Drzymał i Damian Stępień, -100kg Oleksii Lysenko, +100kg Dominik Majowski, oraz na własny koszt +100kg Kamil Grabowski.

W składzie trenera Marka Kręcielewskiego był też Sebastian Ołdak w wadze -90kg, ale jak poinformowali przedstawiciele sztabu kadry narodowej, na czele z głównym szkoleniowcem Mirosławem Błachnio, doznał kontuzji podczas Pucharu Polski Seniorów w podwarszawskim Józefowie i zabraknie go w Bułgarii.

Natomiast w Odivelas wystartuje ok. 160 judoczek z 26 państw. Zgłoszone zostały -52kg Aleksandra Kaleta, -57kg Arleta Podolak, -63kg Natalia Kropska i Agata Zacheja, -78kg Paulina Dziopa i +78kg Paula Kułaga oraz na swój koszt Anna Załęczna. Trenerem Biało-Czerwonych na zawodach w Portugalii będzie Jacek Kowalski.

Dwa tygodnie później część naszych reprezentantów powalczy w European Open w słowackiej Bratysławie. Z kolei w dniach 29 lutego – 1 marca Polacy rywalizować będą w Arenie Ursynów w Warszawie w turnieju tej samej rangi kobiet i mężczyzn.

Bardzo dobre wyniki w imprezach cyklu EO (dawny Puchar Świata) mogą zapewnić młodym reprezentantom kwaliifkację na Mistrzostwa Europy Seniorów, które na początku maja odbędą się w Pradze. Być może część naszych kadrowiczów będzie miała już zapewniony udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, więc szansę mogą dostać inni judocy. Najważniejsze będą wyniki w najbliższych dniach i tygodniach.

Wyjeżdżający wkrótce do Bułgarii i Portugalii Aleksandra Kaleta, Natalia Kropska, Paulina Dziopa, Adam Stodolski, Paweł Drzymał czy też kontuzjowany obecnie Sebastian Ołdak są młodzieżowcami i dla nich turniejem numer jeden drugiej części sezonu będą Mistrzostwa Europy do lat 23. Rozegrane zostaną od 13 do 15 listopada w chorwackim Poreczu.

Podczas zeszłorocznych MME w rosyjskim Izhevsku srebrny medal zdobył Paweł Drzymał -81kg, brązowy krążek wywalczył Kacper Szczurowski -100kg, zaś tuż za podium znaleźli się Aleksandra Kaleta -52kg i Dominik Majowski +100kg.