POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

European Open: Polki w Oberwart, Polacy w Rzymie

Po długim i pracowitym okresie przygotowawczym reprezentanci Polski rozpoczynają sezon 2019 udziałem w European Open w Oberwart i Rzymie. W Austrii startować będą judocy, a we włoskiej stolicy judocy. Oba turnieje odbędą się w terminie 16-17 lutego.

- Generalnie na zawody do Oberwart i Rzymu nie jadą liderzy w poszczególnych kategoriach, choć też różnie to ma miejsce w przypadku poszczególnych wag i osób. Niektórzy potrzebują walk w turnieju rangi Pucharu Świata, zdecydowana większość podstawowego składu reprezentacji w następny weekend będzie startować w Grand Slamie w niemieckim Dusseldorfie – mówi główny trener Kadry Narodowej Mirosław Błachnio.

W Oberwart pod wodzą trenera Przemysława Matyjaszka walczyć będą Ewa Konieczny -48kg, Aleksandra Kaleta -52kg, Anna Borowska -57kg, Anna Dąbrowska -57kg, Arleta Podolak -57kg, Angelika Szymańska -63kg i Anna Załęczna +78kg.

We Włoszech z trenerem Mirosławem Błachnio pojadą walczyć o punkty do rankingu olimpijskiego m.in. Patryk Wawrzyczek -66kg, Michał Bartusik -73kg, Cezary Tchórzewski -81kg, Arkadiusz Dziarmaga -81kg, Piotr Kuczera -90kg, Kacper Szczurowski -100kg, Iwo Baraniewski -100kg i Krzysztof Załęczny +100kg.

W 2017 roku turniej w Rzymie wygrał Piotr Kuczera, a miało to miejsce kilka miesięcy po zdobyciu przez niego brązowego medalu Mistrzostw Europy Seniorów w rosyjskim Kazaniu.

Do zawodów w Austrii zgłoszonych jest ponad 200 judoczek z 35 krajów, a na liście startowej turnieju w stolicy Italii znajduje się 310 judoków z 51 państw.

W następny weekend 10 Biało-Czerwonych rywalizować będzie w pierwszym tegorocznym Grand Slamie oraz w międzynarodowym campie treningowym w Dusseldorfie.