European Open w Pradze: Adam Stodolski zdobył brązowy medal!

Adam Stodolski podtrzymał świetną passę polskich judoków w kategorii wagowej -73kg. Tydzień temu trzech Polaków wywalczyło medale podczas European Open (Puchar Świata) w Warszawie, a dziś zdobył on brąz w zawodach tej samej rangi w Pradze.

Zaledwie 3 dni po 22 urodzinach Adam Stodolski (Leśnik Kaczory) wygrał 4 walki w czeskiej stolicy. Pokonał kolejno Fina Valtteriego Olina, Węgra Botonda Totha oraz Izraelczyka Ido Levina, a także o brąz triumfował w pojedynku z Hiszpanem Jose Antonio Olallą Arandą.

Przegrał tylko półfinał z Bułgarem Markiem Hristovem, późniejszym triumfatorem sobotnich zmagań.

Tydzień wcześniej Adam Stodolski zajął 5 miejsce w EO w Warszawie, gdzie na podium znaleźli się z kolei: Wiktor Mrówczyński – złoto, Damian Szwarnowiecki i Mateusz Garbacz – brąz. W Pradze startował także Wiktor Mrówczyński, ale tym razem bez sukcesu.

Dla Adama Stodolskiego dzisiejszy brązowy krążek jest drugim z zawodów Pucharu Świata Seniorów. Powtórzył osiągnięcie sprzed 2 lat z Sofii. Był też 5 w Grand Slamie w tureckiej Antalyi w 2021 roku.

W niedzielę, 6 marca w European Open w Czechach startować będzie czterech Polaków: kat. -81kg Damian Stępień, -90kg Sebastian Ołdak, 100kg Piotr Kuczera (złoty medalista Turnieju Warszawskiego) i Kacper Szczurowski.