POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

European Open w Pradze: Stępień na podium, a Pankowski tuż za nim

Dobrze spisali się polscy judocy startujący w kategorii -90kg w European Open (Puchar Świata) w Pradze. Brązowy medal zdobył Damian Stępień, a 5 miejsce zajął Jakub Pankowski. Zwyciężył Brytyjczyk Stuart McWatt.

W decydujących pojedynkach Damian Stępień pokonał w dogrywce Holendra Marka Van Dijka, a Jakub Pankowski przegrał ze Słowakiem Peterem Zilką.

Co ciekawe, nasi zawodnicy ponieśli porażki z tymi rywalami – tyle że w odwrotnych parach – w ćwierćfinale, tzn. Kuba Pankowski z Markiem Van Dijkiem i Damian Stępień z Peterem Zilką.

Później w walkach repasażowych obydwaj Polacy triumfowali, Jakub Pankowski w walce z Węgrem Gergely Nerpelem, a Damian Stępień w pojedynku z Holendrem Tigo Renesem.

Wcześniej w eliminacjach Jakub Pankowski pokonał Czecha Tobiasa Jelinka i w dogrywce Ukraińca Tymura Valieieva, zaś Damian Stępień wygrał z Ukraińcem Oleksandrem Cherkaiem i Szwajcarem Simonem Gautschim.

W EO w Czechach najlepsi byli Francuzi, którzy sięgnęli po 6 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych medali. Za miesiąc ten kraj będzie organizatorem seniorskich Mistrzostw Europy w Montpellier.