European Open w Sarajewie: sukces Sandry Lickun

Mistrzyni Polski Sandra Lickun (-78kg), podobnie jak wczoraj Ksawery Morka (-73kg), wywalczyła brązowy medal w zawodach European Open, czyli Pucharze Świata w Sarajewie. 7 miejsce w tej samej kategorii -78kg zajęła Paulina Dziopa.

W dzisiejszej walce, której stawką było podium, Sandra Lickun wygrała walkowerem z Holenderką Lieke Derks. Z tą zawodniczką w repasażu przegrała Paulina Dziopa.

Sandra Lickun poprzednio zdobyła brąz PŚ w Estonii w 2016 roku. Dzisiaj w stolicy Bośni i Hercegowiny pokonała reprezentantkę Australii Olenę Usenko i w ćwierćfinale Niemkę Raffaelę Igl, a w półfinale przegrała z Włoszką Lindą Politi.

Na 7 lokacie uplasowała się Paulina Dziopa, która wygrała z Turczynką Semanur Erdogan, a następnie uległa Chorwatce Petrunjeli Pavic i wspomnianej Lieke Derks.

Dwa brązowe krążki Biało-Czerwoni zdobyli w Sarajewie na 2 tygodnie przed turniejem tej samej rangi w Warszawie.

Zarówno Sandra Lickun, jak i Ksawery Morka są na liście startowej zawodów na Torwarze. W wadze -78kg wystąpią też Paulina Dziopa, Natalia Nowaczyk i Paulina Muszyńska, a w kategorii -73kg Adam Stodolski, Wiktor Mrówczyński, Damian Szwarnowiecki, Mateusz Garbacz, Konrad Szatkowski, Dawid Szulik, Michał Kowalczyk, Kacper Kaczor, Marcin Kowalski i Bolesław Flejma.