POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

European Open w Warszawie: drugie złoto dla Polski, triumf Kuczery!

Piotr Kuczera (-100kg) powtórzył sukces Wiktora Mrówczyńskiego (-73kg) i zdobył złoty medal turnieju European Open (Puchar Świata) w Warszawie. Brązowe krążki w niedzielę wywalczyli Kinga Wolszczak (+78kg) i Sebastian Marcinkiewicz (-81kg). Łącznie Biało-Czerwoni sięgnęli po 7 medali i zajęli 4 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Najlepsza była Japonia 3 - 1 - 1.

Dzisiaj na 5 lokatach uplasowali się Katarzyna Sobierajska (-70kg), Damian Stępień (-81kg) i Oleksii Lysenko (-100kg), a na 7 pozycjach sklasyfikowano Pawła Drzymała (-81kg) i Mariusza Kruegera (+100kg).

Rywalizujący od niedawna w wadze -100kg Piotr Kuczera w finale pokonał Estończyka Grigori Minaskina. Wcześniej Polak wygrał z Brytyjczykiem Harrym Lovellem-Hewittem, Włochem Davide Pozzi i Turkiem Mertem Sismanlarem.

Na najniższym stopniu podium stanęli Kinga Wolszczak i Sebastian Marcinkiewicz. Polska judoczka wygrała z Francuzką Emmą Saudrais, następnie uległa w ćwierćfinale Japonce Mahiro Hashiguchi, a w repasażu pokonała Litwinkę Justinę Kmieliauskaite i o brąz triumfowała w walce z Turczynką Sebile Akbulut.

Natomiast Sebastian Marcinkiewicz w walce o brąz pokonał Damiana Stępnia. Wcześniej Sebastian Marcinkiewicz wygrał z Uroszem Nikoliciem (Australia) i Baptiste Pierre (Francja), a w ćwierćfinał uległ Hiszpanowi Jose Marii Izquieta Medniola. W repesażu pokonał Belga Abdula Malika Umaeva.

Z kolei w półfinale był już Damian Stępień – doznał porażki z Hiszpanem Alfonso Solaną Urquizą. Miał na koncie 3 zwycięstwa nad Etienne Delvertem (Francja), Żelimem Tckaevem (Azerbejdżan), Giorgi Sherazadishvili (Gruzja).

7 miejsce w kategorii -81kg zajął Paweł Drzymał, która zakończył zawody z bilansem 2 wygranych i 2 przegranych.

Tuż za podium, poza Damianem Stępniem, znalazło się dwoje innych reprezentantów Biało-Czerwonych: Katarzyna Sobierajska (-70kg) i Oleksii Lysenko (-100kg).

Na Torwarze Mistrzyni Europy juniorek i brązowa medalistka Mistrzostw Świata juniorek Katarzyna Sobierajska pokonała Austriaczkę Annę-Lenę Schuchter i Holenderkę Margit De Voogd, a w półfinale przegrała z Japonką Moką Kuwagatą i o brąz z Turczynką Fidan Ogel. Pochodzący z Ukrainy Oleksii Lysenko pokonał Kazacha Aibeka Izteleuova i przegrał z Niemcem Danielem Herbstem, w repasażu wygrał z Francuzem Tanou Keitą i o brąz przegrał z Turkiem Mertem Sismanlarem.

Wczoraj po złoto sięgnął Wiktor Mrówczyński, a po brąz Mateusz Garbacz i Damian Szwarnowiecki (wszyscy kategoria -73kg). 5 pozycja dla Adama Stodolskiego w tej samej wadze. Brązowy krążek wywalczyła w sobotę także Paulina Szlachta (-48kg).

W niedzielę złote medale zdobyli:

kobiety

-70kg Moka Kuwagata (Japonia)

-78kg Anna Monta Olek (Niemcy)

+78kg Tina Radić (Chorwacja)

mężczyźni

-81kg Alfonso Solana Urquiza (Hiszpania)

-90kg John Jayne (USA)

-100kg Piotr Kuczera (Polska)

+100kg Sven Heinle (Niemcy)

Szczegółowe wyniki https://judobase.ijf.org/#/competition/profile/2286/results