POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

European Open w Warszawie - Igor Błaszczak: przede mną najtrudniejsze seniorskie wyzwanie

- Startowałem w Pucharze Polski i Mistrzostwach Polski Seniorów, ale w Warszawie czeka mnie najtrudniejsze seniorskie jak dotąd wyzwanie – mówi 2-krotny Mistrz Polski Igor Błaszczak (-60kg), który w dniach 26 – 27 lutego wystąpi w Pucharze Świata na Torwarze.

- Zdaję sobie sprawę z tego, iż turniej European Open w Warszawie będzie bardzo wymagający. Jednakże pojadę tam z nastawieniem, aby stoczyć jak najlepsze walki i pokazać swoje judo z dobrej strony – powiedział Igor Błaszczak z MKS Juvenii Wrocław, brązowy medalista ubiegłorocznych zawodów: MP w Opolu i PP w Piasecznie.

Oceniając poprzedni rok wrocławianin stwierdził, że „pod względem sportowym pozostawił spory niedosyt”. - Bardzo chciałem po raz kolejny stanąć na najwyższym stopniu podium podczas MP, zarówno w juniorach, jak i w seniorach. Ostatecznie w obu przypadkach skończyłem z brązowym medalem. Postaram się, aby w tym roku było inaczej – stwierdził.

W kat. 60 kg na liście startowej PŚ w Warszawie zgłoszeni są też Ksawery Ignasiak, Bartłomiej Kot, Szymon Śmiegel i Paweł Tylek. - Walczyłem dotychczas jedynie z Pawłem Tylkiem, z którym zarówno wygrywałem jak i przegrywałem – dodał.

Z grona zagranicznych zawodników zgłoszeni są m.in. Francuzi Romain Valadier Picard i Vincent Limare, Australijczyk Joshua Katz, Gruzin Giorgi Sardalashvili, Azerowie Rovshan Aliyev i Ahmad Yusifov.

Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja Polaków z wymagającymi przeciwnikami. Łącznie wystąpi 50 zawodników w najniższej wadze. Jednym z nich będzie wspomniany debiutujący Igor Błaszczak, student psychologii na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu.

- Gdybym miał określić swój styl walki judo, powiedziałbym, że klasyczny, bo przeważnie też właśnie taki trzymam uchwyt i z niego wykonuję większość technik – mówił 19-letni zawodnik.