European Open w Warszawie: pierwsze zgłoszenia z Turkmenistanu, Arabii Saudyjskiej i Cypru

Za półtora miesiąca, w dniach 25-26 lutego, odbędzie się turniej European Open (Puchar Świata) w Warszawie. D organizatorów napłynęły już pierwsze zgłoszenia z Turkmenistanu, Arabii Saudyjskiej i Cypru.

Turkmenistan zgłosił 16 zawodniczek i zawodników, Arabia Saudyjska 8 osób, zaś Cypr 4.

W składzie Cypru jest m.in. 19-letnia Zanet Michaelidou (-78kg), która w poprzednim roku zdobyła 4 medale w Pucharach Europy Juniorów (srebro i 3 brązowe), zaś w juniorskich Mistrzostwach Świata i Młodzieżowych Mistrzostwach Europy zajmowała 7 miejsce (2022 r.).

W cypryjskiej reprezentacji wystąpi także np. 20-letnia Sofia Asvesta (-52kg), która uplasowała się na 7 lokacie w niedawnym turnieju Grand Slam w Tokio. Wcześniej w European Open w Oberwart była 5.

W kadrze Turkmenistanu znalazł się zwycięzca wspomnianego EO w Austrii Hakberdi Jumayev (-60kg). Z kolei w Grand Prix w Zagrzebiu zajął 7 pozycję. Natomiast jego rodaczka Zulhumar Dashkinova (-63kg) był 5 w Grand Slam w Ulan Bator.

Po zawodach EO na Ursynowie, judoczki i judocy trenować będą na organizowanym przez Polski Związek Judo campie w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

W ubiegłorocznej edycji European Open w Warszawie, Biało-Czerwoni zdobyli 7 medali. Złote wywalczyli Wiktor Mrówczyński (-73kg) i Piotr Kuczera (-100kg), a brązowe Paulina Szlachta (-48kg), Mateusz Garbacz (-73kg), Damian Szwarnowiecki (-73kg), Sebastian Marcinkiewicz (-81kg) i Kinga Wolszczak (+78kg).