POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

European Open w Warszawie – polska kadra mężczyzn w mocnym składzie

Niemal wszyscy najlepsi polscy judocy wystąpią w dniach 26 – 27 lutego w European Open (Puchar Świata) w Warszawie. W kobiecej kadrze szansę dostanie wiele młodych judoczek.

- Z powodu kontuzji wypadł Dawid Szulik -73kg, a pod znakiem zapytania stoi start Kacpra Szczurowskiego -100kg, który ma również problemy zdrowotne – mówi trener Marek Kręcielewski, asystent Rashada Hasanova, głównego szkoleniowca naszej reprezentacji,

Na Torwarze rywalizować będą m.in. -66kg Patryk Wawrzyczek, -73kg Ksawery Morka, Wiktor Mrówczyński, Adam Stodolski, Damian Szwarnowiecki, -81kg Damian Stępień, Sebastian Marcinkiewicz, Kirylo Weselowski, Paweł Drzymał, -90kg Sebastian Ołdak, -100kg Piotr Kuczera, Oleksii Lysenko +100kg Wojciech Kordyalik.

- Udział w Pucharze Świata seniorów jest wyróżnieniem i szansą dla naszych juniorów. Będzie korzyścią na zbliżającą się przyszłość w rywalizacji na arenie międzynarodowej z rówieśnikami w grupie juniorskiej – dodał Marek Kręcielewski, który jest szkoleniowcem kadry narodowej juniorów.

W kobiecej reprezentacji zabraknie kilku zawodniczek przygotowujących się do Mistrzostwa Europy i kwalifikacji olimpijskich m.in. złotej medalistki Grand Slamu w Tel Avivie Beaty Pacut (-78kg) i brązowej medalistka Grand Slamu w Paryżu Angeliki Szymańskiej (-63kg).

- Z pierwszej reprezentacji wystąpi m.in. Katarzyna Sobierajska. W tej samej wadze 70kg nie będzie Elizy Wróblewskiej ze względu na kontuzję – przyznał trener Biało-Czerwonych Paweł Zagrodnik.

Dla młodszych judoczek i judoków start w EO w Warszawie jest szansą na dołączenie do najlepszych i zdobycie prawa startu np. w Grand Prix, Grand Slam i Mistrzostwach Europy. Swoje cele sportowe mają kadeci i juniorzy, którzy w tym roku powalczą w międzynarodowych imprezach mistrzowskich w swoich kategoriach wiekowych.