POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

European Open w Warszawie: Wiktor Mrówczyński – największy sukces w karierze

- Złoty medal Pucharu Świata jest moim największym sukcesem w karierze – mówi Wiktor Mrówczyński, zwycięzca rywalizacji w kategorii -73kg na warszawskim Torwarze. Złoto zdobył także Piotr Kuczera (-100kg). Reprezentanci Polski wywalczyli również 5 brązowych krążków.

- Jestem szczęśliwy, że odniosłem ten sukces właśnie w Warszawie, ponieważ wysłuchanie hymnu przed polską publicznością było ogromnym wyróżnieniem – powiedział 26-letni Wiktor Mrówczyński, zawodnik pochodzący z Puszczy Mariańskiej, a od kilku lat startujący w barwach AZS AWF Katowice.

Od wielu sezonów Wiktor Mrówczyński nie schodzi z podium Mistrzostw Polski Seniorów. Po złoto sięgnął w 2016, 2019 i 2020 roku, a obecnie jest wicemistrzem kraju. W European Open (Puchar Świata) zdobywał srebrne medale w Madrycie w 2018 roku i Warszawie w 2019 roku.

- W tegorocznej edycji PŚ w Warszawie najcięższą walką był pierwszy pojedynek z zawodnikiem Kazachstanu Bakhitzhanem Abdurakhmanovem. Tak się potoczył, że miałem dogrywkę. Z walki na walkę było już tylko lepiej – ocenił reprezentant Polski.

Wiktor Mrówczyński wygrał także z Czechem Eduardem Zdenovcem, Holendrem Yannickiem Van Der Kolkiem, w półfinale z Damianem Szwarnowieckim i w finale z Gruzinem Giorgim Terashvilim.

Biało-Czerwoni zajęli niemal całe podium w wadze -73kg podczas European Open (Puchar Świata) na Torwarze. Na 3 miejscach uplasowali się Mateusz Garbacz i Damian Szwarnowiecki, a 5 pozycję zajął Adam Stodolski.

- Cieszę się, że koledzy z kadry narodowej towarzyszyli mi na podium. Jest to jeszcze większa motywacja do treningu i rywalizacji o miejsce na Mistrzostwa Europy – powiedział Wiktor Mrówczyński.

ME Seniorów w Sofii odbędą się na przełomie kwietnia i maja. Do występu w tym turnieju kandyduje też m.in. Ksawery Morka, który wcześniej w lutym 2022 roku uplasował się na 3 lokacie w EO (PŚ) w Sarajewie.

W miniony weekend w polskiej stolicy, poza Wiktorem Mrówczyńskim i Piotrem Kuczerą, na podium, tyle że na najniższym stopniu podium, stanęli – poza Mateuszem Garbaczem i Damianem Szwarnowieckim - Paulina Szlachta -48kg, Kinga Wolszczak +78kg i Sebastian Marcinkiewicz -81kg.