POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

European Open w Warszawie: Wróblewska i Stępień ze srebrem, brąz Jędrzejewskiego

3 medale – dwa srebrne i brązowy – zdobyli polscy judocy w turnieju European Open (Puchar Świata) w Warszawie. Srebro wywalczyli Eliza Wróblewska (-70kg) i Damian Stępień (-81kg), a brąz Michał Jędrzejewski (-100kg).

W niedzielę, 2 dniu zawodów, 5 miejsce zajęły Daria Pogorzelec (-78kg), Kinga Wolszczak (+78kg), a 7 Urszula Hofman (-70kg).

Eliza Wróblewska, brązowa medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Europy z 2021 roku, przegrała w finale ze Szwajcarką Gioią Vetterli, a w półfinale wygrała z Chinką Feng Yingying. Pokonała także Marię Bączek, Węgierkę Jenifer Czerlau i bardzo doświadczoną Marokankę Assmę Niang.

Świetnie walczył także Damian Stępień, który odniósł 4 zwycięstwa przed czasem. Pokonał Amerykanina Parkera Roloffa i Mołdawianina Catalina Mariana, a ćwierćfinał wygrał z Niemcem Lukasem Vennekoldem, który z kolei w poprzedniej rundzie pokonał Fabrycjusza Tarkowskiego (miał na koncie zwycięstwo z Rumunem Szilardem Radvanszkim). W półfinale Damian Stępień wygrał ze Szwajcarem Lukasem Wittwerem, a w finale doznał porażki z Mołdawianinem Victorem Sterpu.

W 2020 roku Damian Stępień triumfował w Turnieju Warszawskim, zaś w poprzedniej edycji był 5.

Bardzo dobrze w niedzielę spisał się także Wicemistrz Europy Juniorów Michał Jędrzejewski. W eliminacjach Polak wygrał z Kazachem Zhurkamyrzą Shukurbekovem, w ćwierćfinale przegrał z Chorwatem Zlatko Kumriciem, ale w repasażu pokonał jego młodszego brata Marko Kumricia, a o brąz okazał się lepszy od Niemca Daniela Herbsta.

Niewiele zabrakło do podium Darii Pogorzelec (bilans walk 3-2) i Kindze Wolszczak (2-2). O brąz uległy, odpowiednio, Chince Wu Hongtao i Francuzce Stessie Bastareaud. Również 2 z 4 walk, tak jak Kinga Wolszczak, wygrała Urszula Hofman.