European Open w Zagrzebiu: Paula Kułaga srebrną medalistką, 3 brązowe krążki dla Polaków

Niedziela była drugim bardzo udanym dniem dla Polaków w European Open w Zagrzebiu. Po srebro w kategorii +78kg sięgnęła Paula Kułaga, a brązowe medale wywalczyli Sebastian Ołdak (-90kg), Oleksii Lysenko (-100kg), Kinga Wolszczak (+78kg). 5 pozycję zajęła Paulina Dziopa (-78kg).

Po wczorajszych sukcesach Arlety Podolak (złoty medal w wadze -57kg), Angelika Szymańskiej (brąz -63kg) i debiutującej w zawodach tej rangi Aleksandry Sokołowskiej (5 miejsce -63kg), dziś kolejne bardzo dobre występy Biało-Czerwonych.

Paula Kułaga (UKS Copal Trzcianka) wygrała z trzema rywalkami – Holenderką Carmen Dijkstrą, Chorwatką Heleną Vuković i Ukrainką Vasylyną Kyrychenko, a dopiero w finale przegrała ze Słowenką Anąmari Velensek, judoczką mającą w dorobku m.in. brązowe medale Igrzysk i Mistrzostw Świata w wadze -78kg.

W wadze ciężkiej drugą Polką na podium była Kinga Wolszczak (WKS Śląsk Wrocław). W pierwszym pojedynku pokonała Chorwatkę Tinę Radić, w ćwierćfinale przegrała z Anąmari Velensek, a w repasażu wygrała z Ukrainkami - Ruslaną Bulaviną i Vasylyną Kyrychenko.

Na podium stanęli również dwaj nasi reprezentacji Sebastian Ołdak (UKJ Arcus Warszawa) i Oleksii Lysenko (AZS AWF Warszawa). W dzisiejszych pojedynkach o medale Sebastian Ołdak wygrał z Serbem Mihailo Ciriciem, a Oleksii Lysenko pokonał Chorwata Marko Kumricia. Wcześniej Sebastian triumfował w 4 walkach, a Oleksii w 2.

Blisko podium była również Paulina Dziopa (GKS Czarni Bytom) w -78kg. Pokonała dwie przeciwniczki, a o brąz przegrała z Czeszką Alice Matejckovą. Na 7 lokacie w -70kg uplasowała się Karolina Miller (AZS AWFiS Gdańsk).

Wczoraj mistrzynią turnieju w Chorwacji została Arleta Podolak (-57kg / TS Gwardia Warszawa), a w walce o brąz w -63kg Angelika Szymańska (MKS Olimpijczyk Włocławek) wygrała z Aleksandrą Sokołowską (Safari 152 Warszawa). Na 7 miejscy sklasyfikowano Wiktora Mrówczyńskiego (AZS AWF Warszawa) -73kg.