Europejskie Igrzyska Akademickie: Amelia Konfisz tuż za podium

5 miejsce zajęła Amelia Konfisz (-63kg) w pierwszym dniu Europejskich Igrzysk Akademickich na Węgrzech. Multisportowe zawody odbywają się w dwóch miastach – Debreczynie i Miszkolcu.

W walce o brązowy medal Amelia Konfisz (Akademia Wychowania Fizycznego Wrocław) przegrała z Holenderką Nadiah Krachten.

Z kolei w półfinale Polka poniosła porażkę z późniejszą złotą medalistką Węgierką Anną Krizą.

W ćwierćfinale Amelia Konfisz pokonała Holenderkę Maartje Daamen, zaś wcześniej wygrała z Francuzką Leną Siouane.

Miesiąc temu Amelia Konfisz (rocznik 2003) była trzecia w zawodach International Judo Tour w Rybniku. Natomiast rok temu uplasowała się na 2 lokacie w Pucharze Europy Juniorów w Kownie.

W czwartek w Europejskich Igrzyskach Akademickich startowali też inni polscy judocy, ale bez sukcesów.