POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Europejskie Igrzyska Akademickie: AWF Wrocław ze srebrem w drużynówce

Judocy Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zdobyli srebrny medal w turnieju drużyn mieszanych podczas Europejskich Igrzyskach Akademickich w Łodzi. W finale przegrali z Ukraińcami z Uniwersytetu Sumy 2:4.

W meczu finałowym punkty dla wrocławskiego zespołu wywalczyli: Tamara Anoshkina -57kg i Tomasz Szczepaniak -90kg.

W półfinale AWF Wrocław wygrała z francuskim Strasburgiem 4:2, a w poszczególnych pojedynkach triumfowali: -73kg Konrad Szatkowski, -70kg Anna Dyba, +70kg Julia Jaśkiewicz, +90kg Tomasz Szczepaniak.

Z kolei w ćwierćfinale rywalem była ekipa z angielskiego miasta Wolverhampton. Wrocławianie zwyciężyli 4:0, a punkty na swoim koncie zapisali: -70kg Anna Dyba, -90kg Piotr Litwin, +70kg Julia Jaśkiewicz, +90kg Tomasz Szczepaniak.

Niesamowicie zacięte było spotkanie eliminacyjne z University Paris Est Creteil – 4:3. W decydującej walce w kategorii -73kg Konrad Szatkowski pokonał Yolana Tarade.

Wcześniej we wrocławskiej drużynie wygrywali: -57kg Alicja Myśliwiec, wspomniany Konrad Szatkowski oraz +70kg Julia Jaśkiewicz.

Na 7 lokacie we wtorkowym turnieju uplasowała się Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie. Po porażce z ekipą University Sumy 1:4 (punkt: +90kg Oleksii Lysenko), w repesażach wygrała z HAN University of Applied Sciences z holenderskiego Arnhem 4:3 (-73kg Igor Matusiak, -90kg Kyrylo Weselowski, +90kg Oleksii Lysenko i w ostatniej walce Igor Matusiak) i przegrała z Grenoble Institute of Technology 2:4 (-70kg Aleksandra Sokołowska i +90kg Mariusz Krueger).

Wcześniej w turnieju indywidualnym po złoto sięgnęli Adam Stodolski w wadze -73kg, Julia Jaśkiewicz -78kg i Oleksii Lysenko -100kg, srebro zdobył Mariusz Krueger +100kg, a brąz Anna Dąbrowska -63kg, Tomasz Szczepaniak -90kg.