POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Europejskie Igrzyska Akademickie: Julia Jaśkiewicz i Oleksii Lysenko złotymi medalistami

Julia Jaśkiewicz (-78kg) i Oleksii Lysenko (-100kg) zdobyli w poniedziałek złote medale w Europejskich Igrzyskach Akademickich w Łodzi. Powtórzyli wczorajszy sukces Adama Stodolskiego (-73kg).

W pojedynkach finałowych Julia Jaśkiewicz wygrała z Chorwatką Leą Katariną Gobec, zaś Oleksii Lysenko z Turkiem Omerem Kemalem Aydinem.

Srebro wywalczył w wadze +100kg Mariusz Krueger, który w finale poniósł porażkę w walce z Węgrem Richardem Sipoczem.

W rywalizacji o brąz, w kategorii -90kg Tomasz Szczepaniak pokonał Niemca Richarda Fiedlera, a Dmitrij Janczylik przegrał z Francuzem Yoannem Benezrą. W wadze -70kg Anna Dyba uległa Włoszce Raffaelli Leili Ciano, a w -78kg Julia Śliwa poniosła porażkę z Ukrainką Iryną Lohoidą.

W półfinałach Oleksii Lysenko wygrał z Francuzem Mehdi Karoui, a Julia Jaśkiewicz pokonała Irynę Lohoidę. Z kolei Mariusz Krueger triumfował w rywalizacji z Czechem Vaclavem Jaskiem.

W innych walkach 1/2 finału Dmitrij Janczylik doznał porażki z Francuzem Baptiste Pazmandy, Tomasz Szczepaniak przegrał z innym Francuzem Lucasem Duchaussoyem, a Anna Dyba z Aleksandrą Samaradzić z Bośni i Hercegowiny.

W niedzielę po złoto sięgnął Adam Stodolski w wadze -73kg, a po brąz Anna Dąbrowska w kategorii -63kg.