POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Europejskie Igrzyska Studenckie: 4 złote medale polskich judoków

Siedem medali, w tym 4 złote, zdobyli polscy judocy podczas rozgrywanych w portugalskiej Coimbrze czwartych Europejskich Igrzyskach Studenckich.
 
Na najwyższym stopniu podium stanęli - Urszula Hofman (-78 kg/AWF Wrocław), Anna Załęczna (+78 kg/Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) oraz Mateusz Garbacz (-73 kg/Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach) i Rafał Kozłowski (-90 kg/Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu).
 
W walkach finałowych Urszula Hofman wygrała z Francuzką Aurianne Juge, Anna Załęczna z Niemką Rahel Krause, Mateusz Garbacz z Ukraińcem Hievorhem Manukianem, a Rafał Kozłowski z Sebastianem Marcinkiewiczem (Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu).
 
Srebrny medal wywalczyli Damian Szwarnowiecki (-81kg/AWF Wrocław - Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu) i wspomniany Sebastian Marcinkiewicz. Damian Szwarnowiecki przegrał z Gruzinem Luką Maisuradze.
 
Brąz wywalczył Daniel Moskal (-100 kg/Uniwersytet Wrocławski). W decydującej walce pokonał Francuza Adriena Geoffroya. W kategorii +100 kg Artur Pujszo (Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy) przegrał pojedynek o brąz z Harunem Sadikoviciem z Bośni i Hercegowiny.
 
EUSA Games to największa impreza sportu akademickiego w Europie. Igrzyska organizowane są co dwa lata, począwszy od 2012 roku. Za 2 lata gospodarzem będzie Belgrad, a w 2022 Łódź.