POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Fantastyczna Angelika Szymańska już 4 w rankingu światowym

Po kolejnym fantastycznym występie, tym razem zakończonym brązowym medalem w Grand Slamie w Tbilisi, Angelika Szymańska awansowała z 7 na 4 miejsce w światowym rankingu judoczek kategorii -63kg.

Polka ma na koncie 4467 punktów i traci niespełna 300 do trzeciej Japonki Megumi Horikawy. Nową liderką jest Brytyjka Lucy Renshall, która wyprzedziła Kanadyjkę Catherine Beauchemin-Pinard.

W gruzińskiej stolicy Angelika Szymańska wygrała z Serbką Anją Obradović, Hiszpanką Sarai Padillą Guerrero i Brazylijką Ketleyn Quadros oraz o brąz z aktualną Mistrzynią Europy Brytyjką Gemmą Howell, a przegrała tylko w półfinale z Lucy Renshall.

W rankingu olimpijskim judoczka Olimpijczyka Włocławek plasuje się na 5 lokacie – 1840 pkt. Tylko 50 więcej ma czwarta w klasyfikacji Izraelka Gili Sharir.

W najlepszej trójce są Catherine Beauchemin-Pinard, Megumi Horikawa, Lucy Renshall.

To był ostatni start podopiecznej trenerki Anety Szczepańskiej i trenera Pawła Zagrodnika przed majowymi Mistrzostwami Świata w Katarze.

Poza Angeliką Szymańską, na dziś awans na Igrzyska w Paryżu wywalczyłyby Aleksandra Kaleta -52kg, Beata Pacut-Kłoczko -78kg oraz z puli kontynentalnej Julia Kowalczyk -57kg.