POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Festiwal judo w Poreču, najpierw camp seniorów, później ME kadetów

W chorwackim Poreču rozpoczął się 2-tygodniowy Festiwal Judo współorganizowany przez Europejską Unię Judo. Najpierw na zgrupowaniu trenują seniorki i seniorzy, a w dniach 23 – 26 czerwca odbędą się Mistrzostwa Europy kadetów.

W tygodniowym campie z naszej reprezentacji uczestniczą: Aleksandra Kaleta, Julia Kowalczyk, Arleta Podolak, Angelika Szymańska, Eliza Wróblewska, Beata Pacut i z kadry młodzieżowej Paulina Szlachta i Kinga Wolszczak, a z męskiej drużyny narodowej Wiktor Mrówczyński, wicemistrz Europy Piotr Kuczera, Paweł Drzymał i Wojciech Kordyalik. Z powodu kontuzji zabrakło Adama Stodolskiego.

- Trenujemy według stałego programu, jednego dnia rano i wieczorem treningi na macie, a w inny siłownia i mata. Jakościowo i ilościowo dobry camp dla kobiet. W Chorwacji są także Kosowianki, Azerki, Uzbeczki, Chorwatki, Włoszki, Niemki, Tunezyjki, Szwajcarki, Czeszki, Gruzinki, Szwedki… Mnóstwo bardzo dobrych rywalek – mówi Paweł Zagrodnik, trener kobiecej reprezentacji Polski.

Na przełomie czerwca i lipca Polki w bardzo zbliżonym składzie trenować będą na campie w Alicante w Hiszpanii.

- Później, tj. już w lipcu, nasze judoczki wystartują w Grand Slamie na Węgrzech i Grand Prix w Chorwacji – dodał szkoleniowiec.

Natomiast od 23 do 26 czerwca polscy judocy i judoczki rywalizować będą w Poreču w ME Kadetów.

Niewiele ponad półtora roku temu w tym mieście w chorwackim regionie Istria odbyły się Młodzieżowe ME oraz ME Juniorów. W turnieju młodzieżowców, w wadze 63kg srebro zdobyła Angelika Szymańska. Z kolei Mistrzynią Europy juniorek została Katarzyna Sobierajska (-70kg).