POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grad Prix Portugalii: Polki w 6-osobowym składzie

Po raz 2 rzędu Grand Prix w portugalskiej Almadzie otwiera cykl IJF Tour. Rok temu 5 miejsce zajęła tam Mistrzyni Europy Beata Pacut-Kłoczko (-78kg), późniejsza brązowa medalistka Mistrzostw Świata. A teraz na południu Europy wystąpi 6 reprezentantek Polski.

- W Portugalii startować będą: 52 kg Aleksandra Kaleta, 57 kg Julia Kowalczyk, 57 kg Arleta Podolak, 70 kg Urszula Hofman, 70 kg Katarzyna Sobierajska, +78 kg Kinga Wolszczak – mówi Paweł Zagrodnik, trener kadry narodowej o składzie na zawody w dniach 27-29 stycznia.

Jak już wcześniej informowaliśmy, będąca w wysokiej formie Angelika Szymańska (-63kg), brązowa medalistka kończącego poprzedni sezon Mastersa w Jerozolimie, występy w 2023 roku rozpocznie w Grand Slam w Paryżu (4-5 lutego).

- Z kolei Beata Pacut-Kłoczko na razie koncentruje się na treningach, później pojedzie do Paryża na camp, a wystartuje w Izraelu w Grand Prix w Tel Avivie 16-18 lutego – dodał szkoleniowiec reprezentacji.

Pierwszym etapem przygotowań Polek do rywalizacji w sezonie przedolimpijskim jest obóz w angielskim Walsall koło Birmingham.

Następnie zawodniczki trenować będą w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale, a druga część powalczy w GP Portugalii. W lutym, poza turniejami we Francji i Izraelu, zaplanowany jest start w European Open w Warszawie, a potem camp w Spale.