Grand Prix Tadżykistanu: starcie młodości z doświadczeniem w Duszanbe

21-letnia Katarzyna Sobierajska spotka się z doświadczoną 40-letnią Marokanką Assmą Niang w 1/8 finału kategorii -70kg w turnieju Grand Prix Tadżykistanu w Duszanbe (2 – 4 czerwca).

Trzy miesiące temu podczas European Open w Warszawie Eliza Wróblewska wygrała w ćwierćfinale z Asmą Niang. Polka, która w stołecznych zawodach zdobyła srebrny medal, startuje także w Tadżykistanie. Jej rywalką w pojedynku o ćwierćfinał będzie Francuzka Margaux Pinot, wielokrotna medalistka ME (złoto zdobyła w 2020 roku) i brązowa medalistka MŚ z 2019 roku.

Również w 1/8 finału rywalizację w Azji Centralnej rozpocznie Julia Kowalczyk, brązowa medalistka Mistrzostw Świata 2019. Czeka na pierwszą rywalkę. Walcząca w tej samej kategorii -57kg Arleta Podolak, była Mistrzyni Świata Juniorek, wylosowała w 1/16 finału 18-letnią Oyunchimeg Oyungerel. W tym roku w GP Portugalii zawodniczkę z Mongolii pokonała Julia Kowalczyk.

Natomiast Kinga Wolszczak (+78kg) trafiła na Izraelkę Shoshanę Kahlon, a potencjalną przeciwniczką w ćwierćfinale jest Niemka Renee Lucht.

W turnieju mężczyzn wystąpi Biało-Czerwonych, a jedno zwycięstwo od 1/4 finału dzieli Kacpra Szczurowskiego (+100kg). Zmierzy się z Rumunem Mirceą Croitoru.

Losowanie:

-73kg Adam Stodolski (Polska) - Mahamadsharif Najmudinov (Tadżykistan) 1/16 finału

-73kg Ksawery Morka (Polska) – Gilberto Cardoso (Meksyk) 1/16 finału

-81kg Paweł Drzymał (Polska) - Muhammadjon Abdujalilov (Tadżykistan) 1/16 finału

+100kg Kacper Szczurowski (Polska) – Mircea Croitoru (Rumunia) 1/8 finału

-57kg Julia Kowalczyk (Polska) - Capanni Dias (Meksyk) lub Ulyana Minenkova (AIN - IJF) 1/8 finału