POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grand Prix w Budapeszcie – 7 miejsce Anny Borowskiej

Anna Borowska (-57kg) została sklasyfikowana na 7 pozycji w pierwszym dniu Grand Prix w Budapeszcie (10-12 sierpnia). Turniej zaliczany jest do kwalifikacji olimpijskich Tokio 2020.

 

Anna Borowska zaczęła zawody od 2 zwycięstw - wygrała przez ippon z brązową medalistką Mistrzostw Świata z 2014 roku Holenderką Sanne Verhagen i Egipcjanką Lamiaa Elzenan. W ćwierćfinale Polka przegrała po 4 min z Niemką Theresą Stoll, a w repesażu z Kanadyjką Jessicą Klimkait.

 

W tej samej wadze Julia Kowalczyk pokonała w dogrywce Holenderkę Dewy Karthaus (dostała 3 karę shido), a w 1/8 finału przegrała ze słynną Rafaelą Silvą, złotą medalistką Igrzysk w Rio. Brazylijka to również Mistrzyni Świata 2013 i wicemistrzyni 2011.

 

W kategorii -52kg Karolina Pieńkowska wygrała w 1/16 finału z Rosjanką Alesyą Kuznetsovą i następnie po 6 min musiała uznać wyższość Amerykanki Angelicy Delgado. Natomiast Agata Perenc została pokonana w dogrywce w 1 rundzie przez Hiszpankę Estefanię Esteo Linne.

 

Nie powiodło się Polakom startującym w wadze -66kg. Łukasz Golus zwyciężył Australijczyka Nathana Katza i szybko przegrał pojedynek walkę z Egipcjaninem Mohamedem Abdelmawgoudem. Patryk Wawrzyczek walczył z Belgiem Kennethem Van Gansbeke aż 8.23 min, ale najważniejsze, że triumfował. Później przegrał, znów w dogrywce, z mistrzem Azji z 2016 roku Altansukhiem Dovdonem (Mongolia).

 

Jutro w węgierskiej stolicy powalczy 7 Biało-Czerwonych: mężczyźni - 73kg Michał Bartusik i Wiktor Mrówczyński, -81kg Damian Szwarnowiecki i -81kg Damian Stępień, kobiety -63kg Agata Ozdoba-Błach i Agata Zacheja, -70kg Daria Pogorzelec.