POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grand Prix w Budapeszcie - Pieńkowska i Ozdoba-Błach z najlepszymi wynikami

Węgierska Federacja Judo po raz 4 organizuje Grand Prix w Budapeszcie. Z kolei w ubiegłym roku w stolicy Węgier odbyły się Mistrzostwa Świata. Do tej pory brązowe medale zdobywały Karolina Pieńkowska -52kg (GP) i Agata Ozdoba-Błach -63kg (MŚ).

Podczas MŚ w 2017 roku Agata Ozdoba wygrała 5 z 6 walk, pokonując Rumunkę Stefanię Dobre, Szwedkę Mię Hermansson, Włoszkę Edwige Gwend, Brazylijkę Ketleyn Quadros i w walce o brąz Niemkę Martynę Trajdos. Tylko w półfinale Polka przegrała ze słynną Francuzką Clarisse Agbegnenou.

Pierwsza edycja węgierskiej Grand Prix odbyła się w 2014 roku. Na 5 miejscach sklasyfikowani zostali Paweł Zagrodnik -66kg i Agata Ozdoba -63kg. W pojedynkach o brąz Paweł Zagrodnik przegrał z utytułowanym Ukraińcem Georgi Zanatarią, a Agata Ozdoba z Francuzką Maelle Di Cintio. Na 7 lokacie w tych zawodach uplasował się Jakub Wójcik -100kg.

W czerwcu 2015 roku siódma w Budapeszcie była Karolina Pieńkowska -52kg. Wygrała Niemka Mareen Kraeh, z którą Polka przegrała w ćwierćfinale.

Podczas GP 2016 brązowy krążek wywalczyła Karolina Pieńkowska w wadze -52kg. To był dla niej bardzo udany turniej. Po 2 zwycięskich walkach, w półfinale uległa znakomitej Kosowiance Majlindzie Kelmendi, ale w walce o podium wygrała z mocną Francuzką Astride Gneto.

W najbliższej edycji budapeszteńskiej edycji GP (10-12 sierpnia) wystąpi 20 Biało-Czerwonych, w tym 30-letnia Agata Ozdoba-Błach i Karolina Pieńkowska, która 17 sierpnia skończy 25 lat. Dla całej polskiej reprezentacji to będzie ważny test przed wrześniowymi Mistrzostwami Świata w azerskim Baku.

Losowanie już w czwartek, zaś walki od piątku do niedzieli. Pierwszego dnia wystąpią Patryk Wawrzyczek i Łukasz Golus -66kg oraz Agata Perenc, Karolina Pieńkowska -52kg, Anna Borowska, Julia Kowalczyk -57kg.