POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grand Prix w Chinach: Patryk Wawrzyczek jutro powalczy w Hohhot

Patryk Wawrzyczek (-66kg) będzie jedynym reprezentantem Polski w turnieju Grand Prix w chińskim mieście Hohhot. W 1/8 finału wylosował Australijczyka Nathana Katza.

- Widziałem losowanie, wygląda w porządku. Ten start zaplanowałem wspólnie z trenerem Maćkiem Kostrzewą. Zdecydowaliśmy się na Grand Prix w Chinach, bowiem od kwietnia mieszkam w Japonii, więc teoretycznie mam blisko - mówi Patryk Wawrzyczek, który 8 lipca skończy 22 lata.

Jeśli w walce o ćwierćfinał Polak wygra w Hohhot, w regionie autonomicznym Mongolia Wewnętrzna, z Nathanem Katzem, wówczas o półfinał będzie się bił z utytułowanym Rosjaninem Kamalem Khanem-Magomedovem albo Baskhuu Yondonperenlei z Mongolii.

- To mój 2 występ w Grand Prix. Debiut nie był udany, ponieważ odpadłem w drugiej rundzie w Zagrzebiu we wrześniu 2016 roku - powiedział Patryk.

Reprezentant Polski w tym sezonie zdobył brązowy medal w turnieju European Open w Katowicach, a później startował jeszcze w Mistrzostwach Europy w Warszawie.

Nathan Katz jest rówieśnikiem Polaka. Pod koniec 2015 roku zajął 7 miejsce w prestiżowym Jigoro Kano w Tokio. Rok temu podczas GP w Budapeszcie wygrał z nim Maciej Zacheja.