Grand Prix w Holandii: świetna passa Sarnackiego i błysk Kozłowskiego

Po srebrnym krążku w Grand Slamie w Abu Dhabi, Maciej Sarnacki wywalczył dziś medal w tym samym kolorze podczas Grand Prix w holenderskiej Hadze. Brąz zdobył Rafał Kozłowskiego, co jest jego największym osiągnięciem w seniorach.

Startujący w wadze +100kg Maciej Sarnacki był rozstawiony i turniej zaczął dopiero w ćwierćfinale, błyskawicznie rozprawiając się z solidnym Rosjaninem Soslanem Bostanovem. W półfinale Polak wygrał z Austriakiem Danielem Allerstroferem, a w finale przegrał z 7 zawodnikiem igrzysk w Rio Holendrem Royem Meyerem.

Rafał Kozłowski w poprzedni weekend wywalczył brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy i podkreślał, że jest w dobrej formie. To potwierdziło się w Hadze, gdzie wygrał aż 4 walki. Wrocławianin pokonał Brytyjczyka Jamala Petgrave, Amerykanina Matthew Kocha, Niemca Eduarda Trippela i o brąz Hiszpana gruzińskiego pochodzenia Nikoloza Sherazadishivili.

Jedyną porażkę Rafał Kozłowski poniósł w półfinale z liderem rankingu światowego i zwycięzcą turnieju w Holandii Aleksandarem Kukolj.

W eliminacjach odpadli dziś występujący w wadze -100kg Tomasz Domański i Mariusz Krueger oraz Kamil Grabowski +100kg.