POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grand Prix w Linzu: powrót do Austrii po 17-letniej przerwie

W latach 1980-2006 w Austrii odbywały się turnieje najwyżej rangi, tzw. Puchary Świata “A”. Teraz ten kraj wraca do organizacji seniorskich zawodów cyklu IJF World Tour. W dniach 25-27 maja w Linzu rozgrywana będzie impreza rangi Grand Prix.

W TipsArena startować będzie pięcioro reprezentantów Polski: Aleksandra Kowalewska -70kg, Sebastian Marcinkiewicz -81kg, Damian Stępień -81kg, Michał Jędrzejewski -100kg, Kacper Szczurowski +100kg.

Dzisiaj odbyło się losowanie, a rywalami polskich judoków będą:

Aleksandra Kowalewska (Polska) - Loriana Kuka (Kosowo) 1/16 finału

Sebastian Marcinkiewicz (Polska) - Jan Svoboda (Czechy) 1/32 finału

Damian Stępień (Polska) - Eetu Ihanamaki (Finlandia) 1/32 finału

Michał Jędrzejewski (Polska) - Michael Niederdorfer (Austria) 1/16 finału

Kacper Szczurowski (Polska) - Daniel Allerstorfer (Austria) 1/16 finału

Biało-Czerwonych nie było wśród rozstawionych. W kategoriach wagowych, w których są zgłoszeni, z nr 1 na tatami wyjdą Niemka Giovanna Scoccimarro, Austriak Shamil Bochashvili, Holender Simeon Catharina, Czech Lukas Krpalek.

Na liście uczestników jest ponad 460 judoczek i judoków z 73 krajów, w tym 40-osobowa kadra narodowa Austrii. W sztabie trenerskim jest Robert Krawczyk. Z kolei tzw. head coach Niemka Yvonne Snir-Bönisch, Mistrzyni Igrzysk Olimpijskich w Atenach, gdzie blisko medalu był Krawczyk.

Turniej w Austrii jest drugim tegorocznym rangi Grand Prix, po styczniowych zawodach w portugalskiej Almadzie. Kolejne GP, z udziałem reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn, odbędzie się od 2 do 4 czerwca w Duszanbe w Tadżykistanie. Z kolei w terminie 18-20 sierpnia judocy rywalizować będą w GP Chorwacji w Zagrzebiu.