Grand Prix w Taszkiencie: srebrny medal Beaty Pacut

W swoim debiucie w zawodach Grand Prix Beata Pacut (-78kg) zdobyła srebrny medal w Taszkiencie. Reprezentacja Polski kończy turniej z 3 krążkami - 1 złotym i 2 srebrnymi - oraz jednym 5 miejscem.

W ostatnim dniu w Uzbekistanie walczyła Beata Pacut (GKS Czarni Bytom). Pokazała ogromną waleczność, wygrywając 3 pierwsze walki w dogrywkach. Kolejno pokonała Aleksandrę Babintsevą (Rosja), w ćwierćfinale Albinę Amangeldiyevą (Kazachstan) i w półfinale po prawie 7 min Austriaczkę Bernadette Graf, która wcześniej przez wiele lat odnosiła sukcesy w kategorii -70kg.

W finale 21-letnia polska zawodniczka przegrała dogrywce, po ponad 5-minutowym pojedynku z Ukrainką Anastasiyą Turchyn.

To był znakomity występ polskich judoczek, trenowanych w kadrze przez medalistą olimpijskiego Mariana Tałaja. W piątek złoty medal zdobyła Anna Borowska (-57kg, Kejza Team Rybnik), a srebrny Agata Perenc (-52kg, KS Polonia Rybnik). Karolina Pieńkowska (-52kg, AZS UW Warszawa) zajęła 5 miejsce.

Wczoraj 7 miejsce zajął Jakub Kubieniec (-81kg), a w eliminacjach odpadli Damian Stępień (-81kg) i Karolina Tałach (-63kg).

Kolejne medalowe szanse Biało-Czerwonych pod koniec października w Grand Slamie w Abu Dhabi. W składzie będzie brązowa medalistka ostatnich Mistrzostw Świata Agata Ozdoba-Błach (-63kg).