Grand Prix w Tbilisi: ostatnie sprawdziany w Białymstoku i… Hiszpanii

Akademickie Mistrzostwa Polski w Białymstoku były sprawdzianem dla kilkorga kadrowiczów przed Grand Prix w Tbilisi (30 marca – 1 kwietnia). Z kolei Michał Bartusik i Kamil Grabowski startowali w lidze hiszpańskiej.

Podczas AMP złote medale zdobyły m.in. w wadze -57kg Karolina Pieńkowska (Łazarski Warszawa), -63kg Arleta Podolak (WSEwS Warszawa), -78kg Daria Pogorzelec (PG Gdańsk) i +78kg Paula Kułaga (PWSZ Piła). Każda z zawodniczek wystąpiła w wyższej kategorii. Z tej grupy do zawodów w Gruzji zgłoszone są Karolina Pieńkowska, Daria Pogorzelec i Paula Kułaga.

W męskim turnieju mężczyzn wygrywali m.in. -66kg Adrian Wala (AWF Katowice), -73kg Mateusz Garbacz (UJK Kielce), -81kg Damian Stępień (Łazarski Warszawa), -100kg Kacper Szczurowski (PO Opole) i +100kg Tomasz Domański (AWFiS Gdańsk), który w finale pokonał Tomasza Tałacha (AWFiS Gdańsk).

Damian Stępień i Tomasz Domański są w kadrze narodowej na zawody GP w Tbilisi. W gruzińskiej stolicy powalczy m.in. Michał Bartusik (-73kg). Rzeszowianin Michał Bartusik i bytomianin Kamil Grabowski w ten weekend startowali w lidze hiszpańskiej i obaj wygrali po 3 walki. - W rozgrywkach uczestniczy 12 drużyn. W maju czekają nas kolejne spotkania – mówi Michał Bartusik, który wcześniej walczył w lidze czeskiej.