Grand Prix w Zagrzebiu: kolejny etap przygotowań do Młodzieżowych ME

Przygotowujący się do Młodzieżowych Mistrzostw Europy U23 polscy judocy wezmą udział w zawodach Grand Prix, które w dniach 24 – 26 września odbędą się w Zagrzebiu.

W składzie kadry Biało-Czerwonych znaleźli się: -52kg Aleksandra Janeczko, -63kg Natalia Kropska, -63kg Angelika Szymańska, -70kg Katarzyna Sobierajska, -70kg Eliza Wróblewska, -73kg Adam Stodolski, -90kg Sebastian Ołdak i na koszt klubu -78kg Paulina Dziopa.

Start w chorwackiej stolicy to kolejny sprawdzian, po niedawnych Mistrzostwach Polski U23 w Gdyni, przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w tej kategorii wiekowej na Węgrzech (5 – 7 listopada).

W międzyczasie np. Katarzyna Sobierajska wystąpiła w Mistrzostwach Europy Juniorów w Luksemburgu, gdzie świetnie spisała się w zawodach drużyn mieszanych. Wygrała swoje wszystkie 4 walki.

Grand Prix wraca do Zagrzebia po 2-letniej przerwie. Latem 2019 roku na 5 miejscu uplasowała się Beata Pacut (-78kg), dziś złota medalistka ME Seniorów 2021.

Natomiast w pierwszych dniach maja tego roku w stolicy Chorwacji odbył się European Open, czyli Puchar Świata. Złoty medal zdobyła Arleta Podolak (-57kg), srebrny Paula Kułaga (+78kg), a brązowe Angelika Szymańska (-63kg), Kinga Wolszczak (+78kg), Sebastian Ołdak (-90kg) i Oleksii Lysenko (-100kg). 5 lokaty zajęły Aleksandra Sokołowska (-63kg) i Paulina Dziopa (-78kg).

Losowanie Grand Prix 2021 odbędzie się w czwartek, 23 września. W piątek walczyć będzie Aleksandra Janeczko, w sobotę: Angelika Szymańska, Natalia Kropska, Eliza Wróblewska, Katarzyna Sobierajska i Adam Stodolski, a w niedzielę Paulina Dziopa i Sebastian Ołdak.