POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grand Prix w Zagrzebiu: ostatni start przed Mistrzostwami Świata

Na miesiąc przed Mistrzostwami Świata w Tokio, nasi judocy startować będą w Grand Prix w Zagrzebiu. Łącznie wystąpi 19-osobowa reprezentacja Polski. Na liście uczestników jest 558 zawodników i zawodniczek z 87 krajów. Rywalizacja potrwa od 26 do 28 lipca.

W piątek oficjalnie w kadrze Polski zadebiutuje pochodzący z Izraela Tomer Golomb (-60kg). Jego rywalem w 1/16 finału będzie Vijay Kumar Yadav (Indie). W tej samej wadze drugi z Polaków Bartłomiej Garbacik spotka się w 1/32 finału z Azerem Tofigiem Mamadovem. Tego samego dnia Patryk Wawrzyczek (-66kg) zmierzy się z innym azerskim zawodnikiem Ibrahimem Aliyevem w 1/32 finału.

Pierwszego dnia walczyć będą także cztery Polki – Agata Perenc (-52kg), Aleksandra Kaleta (-52kg), Anna Borowska (-57kg) i Julia Kowalczyk (-57kg). Agata Perenc wylosowała JEONG Bokyeong z Korei Południowej. Właśnie z tą zawodniczką przegrała przed 3 tygodniami walkę o brązowy medal podczas GP w Montrealu. Natomiast Aleksandra Kaleta, która zastąpiła w składzie kontuzjowaną Karolinę Pieńkowską, trafiła w pierwszym pojedynku na Uzbeczkę Diyorę Keldiyorovą.

Bardzo ciekawie zapowiadają się pojedynki w wadze -57kg Julii Kowalczyk z 39-letnią Austriaczką Sabriną Filzmoser, najstarszą w historii medalistką IJF Tour (brąz GP w Budapeszcie) i Anny Borowskiej z Włoszką Martiną Lo Giudice. W poprzednim roku lepsza była Polka w zawodach GP w Hadze.

W sobotę i niedzielę wystąpi jeszcze 12 reprezentantów Polski, w tym m.in. Agata Ozdoba-Błach i Karolina Tałach-Gast (-63kg), Daria Pogorzelec (-70kg) i Beata Pacut (-78kg). Ostatnia z wymienionych będzie rywalizować z Chorwatką Brigidą Ljubą (wcześniej Matić), która wraca do judo po kolejnej przerwie. Natomiast piąty zawodnik MŚ 2018 w wadze -81kg Damian Szwarnowiecki będzie walczył z Koreańczykiem Lee Sungho.

Turniej Grand Prix w Zagrzebiu to kolejne zawody z cyklu kwalifikacji olimpijskich. Za 1 miejsce – 700 pkt i 3 tys. dol., za 2 miejsce – 490 pkt i 2 tys. dol, za 3 miejsce – 350 pkt i 1 tys. dol.

Szczegółowe informacje http://www.ippon.org/gp_cro2019.php