Grand Slam Kazachstanu: dobry występ Elizy Wróblewskiej

Po trzech zwycięstwach z rzędu Eliza Wróblewska (dwie wygrane z zawodniczkami z TOP 20) awansowała do półfinału kategorii -70kg Grand Slam w Astanie. Później Polka przegrywała z medalistkami Mistrzostw Świata oraz Europy i zajęła 5 miejsce w turnieju w Kazachstanie.

Przed czasem Eliza Wróblewska pokonała Libankę Aqulinę Chayeb, Brytyjkę Kelly Petersen Pollard i Gulnozę Matniyazovą z Uzbekistanu.

W półfinale w dogrywce Polka poniosła porażkę w brązową medalistką niedawnych Mistrzostw Europy Larą Cvjetko. Wcześniej Chorwatka była Wicemistrzynią Świata.

W pojedynku o brąz Eliza Wróblewska niestety nie sprostała pochodzącej z Holandii utytułowanej Kim Polling (od kwietnia startuje we włoskich barwach), 4-krotnej Mistrzyni Europy.

Startujące w tej samej kategorii -70kg Katarzyna Sobierajska uległa Słowence Ance Pogacnik w 1/16 finału.

Niestety bez powodzenia walczyli dzisiaj: -63kg Natalia Kropska (bilans walka 1-1), -73kg Adam Stodolski (0-1), -81kg Paweł Drzymał (0-1).