POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grand Slam Kazachstanu: piąte miejsce Beaty Pacut-Kłoczko i Piotra Kuczery

Beata Pacut-Kłoczko (-78kg) i Piotr Kuczera (-100kg) powtórzyli wczorajsze osiągnięcie Elizy Wróblewskiej (-70kg), zajmując 5 lokaty w turnieju Grand Slam w Astanie.

Wszyscy wymienieni reprezentanci Polski docierali do półfinałów, lecz niestety nikomu nie udało się stanąć na podium.

Była Mistrzyni Europy i brązowa medalistka Mistrzostw Świata Beata Pacut-Kłoczko pokonała przed czasem Litwinkę Migle Juliję Dudenaite i w ćwierćfinale Włoszkę Giorgię Stangherlin.

Z kolei były Wicemistrz Europy Piotr Kuczera wygrał przed upływem 4 minut trzy walki, z Włochem Jeanem Carlettim, Kazachem Adiletem Sapargaliyevem i Portugalczykiem Jorge Fonsecą.

W półfinałach oboje Polacy przegrywali w dogrywkach, Beata Pacut-Kłoczko z Niemką Anną Montą Olek i Piotr Kuczera z Japończykiem Aaronem Wolfem.

Natomiast w pojedynkach o brązowe medale ponieśli porażki z Brytyjką Emmą Reid i Izraelczykiem Peterem Paltichikiem.

Po zdobyciu srebra i brązu w GS w Duszanbe, w Astanie bez sukcesów startowały występujące w kategorii +78kg Kinga Wolszczak (bilans walk 1-1) i Urszula Hofman (0-1). Startował również Kacper Szczurowski w wadze +100kg.

Za tydzień w Abu Dhabi rozpoczynają się Mistrzostwa Świata. To kluczowy turniej w kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.