Grand Slam Kazachstanu: siódme miejsce Aleksandry Kalety

W swoim najlepszym tegorocznym starcie w turnieju Grand Slam, Aleksandra Kaleta (-52kg) zajęła 7 miejsce w Astanie. W zawodach w Kazachstanie, judoczka walcząca o awans na Igrzyska Olimpijskie wygrała 2 z 4 pojedynków.

W poprzednich zawodach zaporą nie do przejścia był ćwierćfinał. Dzisiaj w Kazachstanie Polka pokonała bardzo szybko miejscową judoczkę Aruzhan Yerezhepovą oraz Koreankę Jang Seyun, czyli „sąsiadkę” na liście olimpijskiej; Aleksandra Kaleta jest 24., a Jang 25.

W walce, której stawką był awans do półfinału, reprezentantka Polski przegrała z Hiszpanką Ayumi Leivą Sanchez, a w repasażu w dogrywce z Portugalką Marią Siderot.

Niestety do najlepszej ósemki nie zakwalifikowały się rywalizujące w kategorii -57kg Arleta Podolak (bilans walk 1-1) i Julia Kowalczyk (0-1).

W sobotę w Astanie wystąpią: -63kg Natalia Kropska, -70kg Katarzyna Sobierajska i Eliza Wróblewska, -73kg Adam Stodolski, -81kg Paweł Drzymał, a w niedzielę -78kg Beata Pacut-Kłoczko, +78kg Kinga Wolszczak i +78 kg Urszula Hofman, -100kg Piotr Kuczera i +100kg Kacper Szczurowski.

W dniach 19-23 maja Biało-Czerwoni rywalizować będą w ostatnim, najważniejszym turnieju kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich – Mistrzostwach Świata w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.