Grand Slam: obydwie Agaty wysoko rozstawione w Jekaterynburgu

400 zawodników i zawodniczek z prawie 50 krajów zgłoszonych zostało do trzeciego w tym sezonie turnieju Grand Slam. W Jekaterynburgu wystąpi 6-osobowa reprezentacja Biało-Czerwonych.

Najwyżej rozstawione zostały Agata Perenc (-52kg) nr 6 i Agata Ozdoba-Błach (-63kg) - nr 7. W turnieju, który odbędzie się w dniach 15 - 17 marca, wystąpią także Arleta Podolak (-57kg), Karolina Tałach (-63kg), Daria Pogorzelec (-70kg), Piotr Kuczera (-90kg)

W kategorii -52kg z najlepszej 10 rankingu światowego są Rosjanka Natalia Kuziutina, Belgijka Charline Van Snick i Izraelka Gili Cohen. Natomiast w wadze -63kg najwyżej rozstawione to słynna Słowenka Tina Trstenjak, Holenderka Juul Franssen i Austriaczka Magdalena Krssakova.

Rok temu 5 miejsce zajęły Agata Ozdoba-Błach (-63kg) i Beata Pacut (-78kg), a 7 lokatę wywalczyła Agata Perenc (-63kg).

Grand Slam w tym rosyjskim mieście rozgrywany będzie po raz 3. Biało-Czerwoni do tej pory nie zdobyli medalu w Jakterynburgu. Wcześniej GS odbywał się przez 3 lata w Tyumeniu, gdzie na najniższym stopniu podium stanęli - Maciej Sarnacki (+100kg) w 2014 i 2015 roku oraz Daria Pogorzelec (-78kg) w 2015 roku.

Losowanie GS 2019 przeprowadzone zostanie 14 marca. W piątek walczyć będą Agata Perenc i Arleta Podolak, w sobotę Agata Ozdoba-Błach, Karolina Tałach i Daria Pogorzelec, a w niedzielę Piotr Kuczera.

Tradycyjnie do zdobycia 1000, 700 i 500 pkt do rankingu za czołowe lokaty oraz nagrody finansowe. Gospodarze wystawiają pełną 56-osobową kadrę - po 4 osoby w każdej kategorii wagowej.

Natomiast w Cordoba Panamerican Open w Argentynie startować będzie Urszula Hofman (-70kg). Zgłoszonych jest osiem zawodniczek, a Polka jako jedyna plasuje się w pierwszej setce - na 88 miejscu. Kilka dni temu stoczyła 2 walki w peruwiańskiej Limie i zajęła 2 miejsce. W kolejnym tygodniu czeka ją start w Chile kończący sportowe tournee po Ameryce Południowej.

Z juniorek Julia Świątkiewicz (+78kg) zgłoszona jest do Pucharu Europy w jej kategorii wiekowej w portugalskiej Coimbrze. Będzie walczyła 17 marca.