POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grand Slam: Polacy powalczą o punkty rankingowe w Azji Centralnej

Przed Mistrzostwami Świata w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (19-24 maja), reprezentanci Polski powalczą o punkty rankingowe w kwalifikacjach olimpijskich w dwóch turniejach rangi Grand Slam w Azji Centralnej.

Do zawodów w Duszanbe 3-5 maja zgłoszonych jest dziewięcioro Biało-Czerwonych: -73kg Adam Stodolski, -100kg Piotr Kuczera, +100kg Kacper Szczurowski i -52kg Aleksandra Kaleta, -57kg Arleta Podolak, -70kg Katarzyna Sobierajska, -70kg Eliza Wróblewska, -78kg Beata Pacut-Kłoczko, +78 Kinga Wolszczak.

Tydzień później, tj. 10-12 maja, Grand Slam rozgrywany będzie w Astanie. Do wyżej wymienionych zawodników i zawodniczek dołączy Paweł Drzymał -81kg po powrocie z Mistrzostw Europy w Zagrzebiu.

W sztabie są: trenerzy Jacek Kowalski, Marek Kręcielewski, Artur Kejza i fizjoterapeuci Aleksy Stankiewicz (Tadżykistan) i Katarzyna Wiszniewska (Uzbekistan).

Z kolei zawody w chorwackiej stolicy odbędą się za tydzień, od 25 do 27 kwietnia. Polacy startują indywidualnie.

Etap 2-letnich kwalifikacji do IO 2024 zakończy się 23 czerwca, a na początku lipca zapadną ostateczne decyzje ws. uczestników turnieju judo w Igrzyskach Olimpijskich we Francji.