POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grand Slam: Polki wysoko rozstawione w Tokio

Po długiej przerwie wraca Grand Slam im. Jigoro Kano w Tokio. W tegorocznej edycji (3-4 grudnia) wysoko rozstawione są reprezentantki Polski. W prestiżowych zawodach z numerem 3 wystąpi Beata Pacut-Kłoczko (-78kg), brązowa medalistka niedawnych Mistrzostw Świata w Taszkencie.

Beata Pacut-Kłoczko, ubiegłoroczna Mistrzyni Europy, w rankingu światowym zajmuje obecnie 6 miejsce. W Tokio wyżej od niej rozstawione są tylko Anna-Maria Wagner (Ger) i Guusje Steenhuis (Ned).

Z nr 7 startować będzie Angelika Szymańska (-63kg), piąta judoczka MŚ 2022, z nr 8 Julia Kowalczyk (-57kg), brązowa medalistka MŚ w Tokio w 2019 roku i z nr 12 Arleta Podolak (-57kg). W stolicy Japonii walczyć będzie też 20-letnia Katarzyna Sobierajska (-70kg).

Z tego grona w ubiegłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio walczyły Julia Kowalczyk i Beata Pacut-Kłoczko.

Poprzednio Grand Slam w Tokio odbył się w 2017 roku. Później Japończycy organizowali ten wielki turniej w Osace (2018 i 2019 rok). Z kolei w 2023 roku zawody w Tokio ponownie będą kończyły sezon, tym razem przedolimpijski.

Na liście startowej Grand Slam Tokyo 2022 jest siedmiu polskich zawodników: Patryk Wawrzyczek -66kg, Adam Stodolski -73kg, Ksawery Morka -73kg, Paweł Drzymał -81kg, Sebastian Marcinkiewicz -81kg, Kacper Szczurowski -100kg, Jakub Sordyl +100kg.

Losowanie odbędzie się w piątek, 2 grudnia. Następnego dnia walczyć będą Julia Kowalczyk, Arleta Podolak, Angelika Szymańska, Katarzyna Sobierajska, Adam Stodolski, Ksawery Morka, Paweł Drzymał i Sebastian Marcinkiewicz, a w niedzielę Beata Pacut-Kłoczko, Patryk Wawrzyczek, Kacper Szczurowski, Jakub Sordyl. Biało-Czerwoni wezmą udział również w campie w Tokio.