Grand Slam w Abu Dhabi: 5 start Biało-Czerwonych

Już po raz 5 Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich gościć będzie uczestników turnieju rangi Grand Slam. W zawodach, które odbędą się od 27 do 29 października, powalczy 8-osobowa reprezentacja Biało-Czerwonych.

W Abu Dhabi wystartuje 2 zawodników i 6 zawodniczek. Kadrę Polski tworzą Rafał Kozłowski (KS AZS AWF Wrocław) -90kg, Maciej Sarnacki (Gwardia Olsztyn) +100kg, Karolina Pieńkowska (AZS UW Warszawa) -52kg, Julia Kowalczyk (KS Polonia Rybnik) -57kg, Agata Ozdoba-Błach (KS AZS AWF Wrocław) -63kg, Karolina Tałach (SGKS Wybrzeże Gdańsk) -63kg, Daria Pogorzelec (SGKS Wybrzeże Gdańsk) -70kg, Beata Pacut (GKS Czarni Bytom) -78kg.

Na liście zgłoszonych jest 372 judoków z 64 krajów. Zajmujący 5 miejsce na świecie Maciej Sarnacki jest rozstawiony z nr 2 za Czechem Lukasem Krpalkiem, Mistrzem Olimpijskim z Rio w wadze -100kg i aktualnym Mistrzem Europy w wadze +100kg. Nr 6 w Abu Dhabi ma Karolina Pieńkowska, a nr 7 Beata Pacut.

Biało-Czerwoni praktycznie co roku zdobywają medale podczas Grand Slamu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W 2014 roku brązowe krążki wywalczyli Agata Ozdoba, Katarzyna Kłys i Maciej Sarnacki, w 2015 roku brąz wywalczyła Katarzyna Kłys, a przed rokiem srebro zdobył Maciej Sarnacki, a brąz Agat Ozdoba-Błach. W 2016 roku najlepsze 5 miejsce zajęła Karolina Pieńkowska.

W sobotę będą startować Karolina Pieńkowska i Julia Kowalczyk, w niedzielę Agata Ozdoba-Błach, Karolina Tałach, Daria Pogorzelec, a w poniedziałek Beata Pacut, Rafał Kozłowski, Maciej Sarnacki.

Zwycięzcy każdej kategorii wagowej dostaną po 5 tys. dolarów (zawodnik 4 tys dol – trener 1 tys dol), zdobywcy srebrnych medali po 3 tys. dolarów (zawodnik 2400 dol – trener 600 dol), a brązowi medaliści otrzymają 1,5 tys. dolarów (zawodnik 1200 dol – trener 300 dol). Punktacja w Grand Slam jest następująca – 1000 pkt za 1 miejsce, 700 za 2 miejsce, 500 za 3 miejsce, 360 za 5 miejsce, 260 za 7 miejsce. Za 1 wygraną walkę dostaje się 100 pkt.