Grand Slam w Abu Dhabi: 9 Polaków na starcie w ZEA

Po świetnym występie w Grand Prix w Taszkiencie, 9 reprezentantów Polski w dniach 26-28 października wystartuje w Grand Slamie w Abu Dhabi.

- W Zjednoczonych Emiratach Arabskich wystąpią -81kg Damian Szwarnowiecki, -90kg Piotr Kuczera, +100kg Maciej Sarnacki oraz -52kg Agata Perenc, Karolina Pieńkowska, -57kg Anna Borowska, Julia Kowalczyk, -63kg Agata Ozdoba-Błach, Karolina Tałach - mówi Jarosław Wołowicz, dyrektor sportowy Polskiego Związku Judo.

Dla Agaty Ozdoby-Błach będzie to pierwszy turniej po zdobyciu brązowego medalu Mistrzostw Świata Seniorek w Budapeszcie. Julia Kowalczyk natomiast przyjedzie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich praktycznie zaraz po Mistrzostwach Świata Juniorek w Zagrzebiu.

Ostatnią polską medalistką Grand Slamu w Abu Dhabi jest Katarzyna Kłys (-70kg), która zdobyła brąz w 2015 roku. 5 miejsce wtedy zajęli Karolina Pieńkowska i Maciej Sarnacki. Rok wcześniej brąz wywalczyli - Agata Ozdoba, Katarzyna Kłys i Maciej Sarnacki.

Abu Dhabi to szczęśliwe miejsce także dla Piotra Kuczery, który zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Świata Juniorów w 2015 roku.

Do tegorocznego Grand Slamu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zgłoszonych jest ponad 300 zawodniczek i zawodników z 50 państw. Złoci medaliści otrzymają 5 tys. dolarów (judoka 4 tys., trener 1 tys.), srebrni medaliści 3 tys. (2400 – 600), a brązowi 1500 (1200 – 300).