POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grand Slam w Abu Dhabi: dobry występ Aleksandry Kalety

Aleksandra Kaleta (-52kg) zajęła 5 pozycję w zawodach Grand Slam w Abu Dhabi. Poprzednio walczyła o medal w turnieju tej rangi – i go zdobyła - 1 kwietnia 2021 roku w tureckiej Antalyi.

Zajmująca 38 lokatą w rankingu światowym Aleksandra Kaleta w pierwszej walce wygrała w piątek przez ippon z dużą wyżej sklasyfikowaną Uzbeczką Diyorą Keldiyorovą (nr 10). W ćwierćfinale przegrała z Khorloodoi Bishrelt z Mongolii (WR – 15), ale w repasażu pokonała, znów przed czasem, Amerykankę Katelyn Jarrell (WR – 32).

W pojedynku o brązowy medal Polka walczyła z nr 9 na liście IJF Izraelką Gefen Primo, brązową medalistką tegorocznych Mistrzostw Świata w Budapeszcie i Mistrzostw Europy w Lizbonie. Niestety przegrała (3 kary shido) – dyskwalifikacja.

23-letnia Aleksandra Kaleta jest brązową medalistką MŚ Juniorek sprzed 3 lat. W tym roku uczestniczyła w Mistrzostwach Świata i Europy Seniorek.

Niestety nie powiodło się rywalizującym w wadze -57kg Julii Kowalczyk i Arlecie Podolak. Jutro w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wystąpią Sebastian Marcinkiewicz i Paweł Drzymał – obaj w kategorii -81kg.