POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grand Slam w Abu Dhabi: Julia Kowalczyk wylosowała Brytyjkę Toprak

Julia Kowalczyk będzie walczyła z Brytyjką Acelyą Toprak, a Arleta Podolak z Enkhriilen Lkhagvatogoo z Mongolii w 1/8 finału kategorii -57kg na zawodach Grand Slam w Abu Dhabi. Dzisiaj odbyło się losowanie.

Obie nasze judoczki będą walczyły jutro (26 listopada), podobnie jak startująca w wadze -52kg Aleksandra Kaleta. Wylosowała ona Uzbeczkę Diyorę Keldiyorovą, nr 10 w rankingu światowym.

W przypadku zwycięstw Polek, w ćwierćfinałach Julia Kowalczyk spotka się z Czeszką Verą Zemanovą lub Altantsetseg Batsukh z Mongolii, zaś na triumfatorkę walki z udziałem Arlety Podolak już czeka Izraelka Timna Nelson Levy (WRL 5).

Aleksandra Kaleta w 1/4 finału może walczyć z Khorloodoi Bishrelt (Mongolia) albo Joaną Diogo (Portugalia).

W sobotę, 27 listopada w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rywalizować będą w kategorii -81kg Paweł Drzymał i Sebastian Marcinkiewicz.

W 1/16 finału Sebastian Marcinkiewicz trafił na Kanadyjczyka Constantina Gabuna, zaś Paweł Drzymał na Irlandczyka Bearacha Geesona.

Jeśli Biało-Czerwonym powiedzie się w pierwszych pojedynkach, o ćwierćfinał Sebastian Marcinkiewicz powalczy z Belgiem Matthiasem Casse (WRL 2), aktualnym Mistrzem Świata, Wicemistrzem Europy i brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Tokio, a Paweł Drzymał z Kanadyjczykiem Etienne Briandem lub Mołdawianinem Catalinem Marianem.