Grand Slam w Abu Dhabi: Julia Kowalczyk wylosowała Mistrzynię Olimpijską

Z udziałem 172 zawodników i 105 zawodniczek z 47 krajów w dniach 26-28 października odbędzie się Grand Slam w Abu Dhabi. W turnieju powalczy 9 reprezentantów Polski. Julia Kowalczyk (-57kg) wylosowała Mistrzynię Olimpijską z Rio Brazylijkę Rafaelę Silvę.

Brazylijka to także Mistrzyni Świata z 2013 roku i Wicemistrzyni Świata z 2011 roku. Kilka lat temu podczas DMŚ w Rosji wygrała z nią Arletą Podolak. Jeśli jutro pokona ją Julia Kowalczyk, to w ćwierćfinale może spotkać się z inną gwiazdą judo Portugalką Telmą Monteiro.

Brązowa medalistka tegorocznych MŚ Agata Ozdoba-Błach (-63kg) wylosowała w 1/8 finału Szwedkę Mia Hermansson. Rywalkę ze Skandynawii pokonała w drodze na podium Mistrzostw Świata w Budapeszcie, wcześniej wygrała z nią także w Grand Prix w Zagrzebiu.

W tej samej wadze Karolina Tałach spotka się ze zwyciężczynię niedawnego Grand Prix w Taszkiencie Austriaczką Kathrin Unterwurzacher. W Uzbekistanie świetnie walczyły Polki, zdobywając 3 medale (złoty Anny Borowskiej, srebrne Agaty Perenc i Beaty Pacut).

Brązowy medalista ubiegłorocznych ME Piotr Kuczera (-90kg) będzie walczył z Rosjaninem Alexandrem Roslyakovem i jeśli zwycięży to o ćwierćfinał będzie rywalizował z Wicemistrzem Świata z 2014 roku Węgrem Krisztianem Tothem.