POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grand Slam w Abu Dhabi: Mecz Polska – Chiny w eliminacjach

Aż do 4 walk polsko-chińskich dojdzie w rundzie eliminacyjnej Grand Slamu w Abu Dhabi. W zawodach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w dniach 27-29 października wystąpi 8 reprezentantów Polski – 2 zawodników i 6 zawodniczek.

Na rywali z Chin trafili w swoich pierwszych walkach Rafał Kozłowski -90kg, Karolina Tałach -63kg, Daria Pogorzelec -70kg i Beata Pacut -78kg. Tych pojedynków może być jeszcze więcej, o ile Chinka Shi Cuijuan pokona Rosjankę Ekaterinę Valkovą. Wówczas w 1/8 finału spotka się z naszą brązową medalistką ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Agatą Ozdobą-Błach -63kg.

Oprócz Agaty Ozdoby-Błach od 1/8 finału turniej w Abu Dhabi rozpoczną także Maciej Sarnacki +100kg i Karolina Pieńkowska -52kg oraz Beata Pacut -78kg. Zawodnik z Olsztyna zdobywał tutaj jest srebrne i brązowe medale. Teraz zacznie walkę od pojedynku z Tadżykiem Khurshedem Madzhidovem, brązowym medalistą Mistrzostw Świata Kadetów z 2015 roku. To młody 20-letni judoka dopiero zaczynający seniorskie starty. Jeśli Polak zwycięży to w ćwierćfinale może walczyć np. z Holendrem Henkiem Grolem.

Karolina Pieńkowska w 1/8 finału może spotkać się z Mistrzynią Olimpijską z Rio de Janeiro słynną Majlindą Kelmendi. Wielokrotna Mistrzyni Świata i Europy od kilkunastu miesięcy nie startowała, ale teraz zdecydowała się na występ w Abu Dhabi. Beata Pacut ma przeciwniczkę z Chin Sun Cong.

W sobotę będą startować Karolina Pieńkowska i Julia Kowalczyk, w niedzielę Agata Ozdoba-Błach, Karolina Tałach, Daria Pogorzelec, a w poniedziałek Beata Pacut, Rafał Kozłowski, Maciej Sarnacki.

Losowanie Biało-Czerwonych:
-90kg Rafał Kozłowski (KS AZS AWF Wrocław) – Wang Xuewen (Chiny) 1/16 finału
+100kg Maciej Sarnacki (Gwardia Olsztyn) – Khurshed Madzhidov (Tadżykistan) 1/8 finału

-52kg Karolina Pieńkowska (AZS UW Warszawa) – Yulia Kazarina (Rosja) lub Majlinda Kelmendi (Kosowo) 1/8 finału
-57kg Julia Kowalczyk (KS Polonia Rybnik) – Jaione Equisoain (Hiszpania) 1/16 finału
-63kg Agata Ozdoba-Błach (KS AZS AWF Wrocław) – Ekaterina Valkova (Rosja) lub Shi Cuijuan (Chiny) 1/8 finału
-63kg Karolina Tałach (SGKS Wybrzeże Gdańsk) – Tang Jing (Chiny) 1/16 finału
-70kg Daria Pogorzelec (SGKS Wybrzeże Gdańsk) – Zhu Ya (Chiny) 1/16 finału
-78kg Beata Pacut (GKS Czarni Bytom) – Sun Cong (Chiny) 1/8 finału