Grand Slam w Abu Dhabi: Polki przegrywały z finalistkami

Zawodniczki z Rybnika Anna Borowska i Julia Kowalczyk przegrały z finalistkami kategorii -57kg podczas Grand Slamu w Abu Dhabi. Anna Borowska zajęła 7 miejsce, a Julia Kowalczyk odpadła w 1/8 finału.

Anna Borowska (KS Kejza Team) w pierwszej walce wygrała z Soumiya Iraqui (Maroko), która dostała 3 kary. Polka miała też waza-ari. Potem przegrała 2-krotnie, m.in. z reprezentantką Mongolii Sumiyą Dorjsuren i ostatecznie była siódma.

Julia Kowalczyk (KS Polonia Rybnik) wylosowała Mistrzynię Igrzysk w Rio oraz byłą Mistrzynię i Wicemistrzynię Świata Rafaelę Silvę (Brazylia). Polska judoczka przegrała po 4 min (waza-ari). Do finału tej wagi awansowały Rafaela Silva i Sumiya Dorjsuren.
W marcu, kiedy Julia Kowalczyk wywalczyła brąz w Grand Slamie w Baku, co jest jej największym seniorskim osiągnięciem, w pojedynku o medal pokonała inną Brazylijkę Gilmarę Prudencio.

Dziś w Abu Dhabi walczyły też 2 reprezentantki Polski w kategorii -52kg. Agata Perenc (KS Polonia Rybnik) przegrała ze Szwajcarką Evelyne Tschopp, a Karolina Pieńkowska (AZS Uniwersytet Warszawski) z Argentynką Oritia Gonzalez.

Jutro kolejne emocje na tatami w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wystąpi m.in. brązowa medalistka ostatnich Mistrzostw Świata Agata Ozdoba-Błach (-63kg). Judoczka zajmująca 22 miejsce na świecie spotka się ze Szwedką Mia Hermansson, która jest 33.