Grand Slam w Antalyi: Aleksandra Kaleta wygrała z Kocher, nr 4 na świecie

Aleksandra Kaleta (-52kg) wygrała dziś m.in. z Fabienne Kocher podczas Grand Slamu w Antalyi. W poprzednim roku Szwajcarka zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata w Budapeszcie i zajęła 5 lokatę w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

W rankingu światowym Polka jest 19, zaś szwajcarska zawodniczka zajmuje 4 miejsce.

W pierwszym dniu tureckich zawodów Aleksandra Kaleta pokonała Salimatę Fofanę z Wybrzeża Kości Słoniowej w 1/32 finału i Fabienne Kocher w 1/16 finału, a przegrała o ćwierćfinał z Brazylijką Larissą Pimentą, nr 14 w rankingu IJF.

Niestety w piątek nie powiodło się innym polskim judoczkom, tj. w wadze -48kg Paulinie Szlachcie oraz w kategorii -57kg Julii Kowalczyk i Arlecie Podolak.

W sobotę, 2 kwietnia w Grand Slamie w Antalyi wystąpią: -70kg Katarzyna Sobierajska, -73kg Damian Szwarnowiecki i Ksawery Morka, -81kg Paweł Drzymał i Damian Stępień.